ERP Yönetim Stratejisi

Ana Sayfa Eğitimler ERP Yönetim Stratejisi

Açıklama

ERP, CRM, B2B, B2C, BI vs. kurumsal yazılım çözümlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli yetkinlikleri içeren eğitimdir.

ERP’nin tanımı, tarihçesi, kurumlara katkısı, başarı faktörleri, projelerin 3600 nasıl yönetileceği, maliyet tasarruf yöntemleri vs. yöntemlerinin tümünü kapsayan bir eğitimdir.

ERP uygulamalarındaki başarısızlık oranının, % 40 ile % 90 arasında değiştiği çeşitli çalışmalarda belirtilmiştir. Diğer bir ifadeyle anlatmak gerekirse; en iyimser tablo düşünüldüğünde bile 100 ERP proje girişiminin 40 tansei başarısızlıkla sonuçlanıyor.

ERP Yönetim Stratejisi Eğitimi, geçişi planlanan bir ERP projesinde veya kurulumları tamamlanmış bir ERP projesinde başarı oranını yükseltecek uygulama yöntemlerini içermektedir. Eğitimde tüm riskleri proaktif bir şekilde önleyecek, maliyet tasarrufu ve verim artışı sağlayacak onlarca yöntem aktarılacaktır.

Eğitimin Hedefi

ERP (Enterprise Resource Planning) Kurumsal Kaynak Planlama projelerinin efektif maiyetlerle başarılı bir şekilde canlı kullanıma alınması amaçlı yöntemleri içeren yetkinliklerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Kısa İçerik

MRPI, MRPII, ERP, ERP II, ERP III gelişim evreleri, modüler yapı, ERP seçim kriterleri, uygulama stratejisi, detaylı proje adımları, hedefleri, başarı-başarısızlık faktörleri, başarılı-başarısız yerli ve uluslararası proje örnekleri, uygun lisanslama modelleri, proje risk yönetimi, satınalma öncesi-satınalma-proje yürütme-canlıya alma – canlı sonrası süreçlerin nasıl yürütüleceği, endüstride uygulanmış örnekleri, kurumsal uygulama yöntemleri, standartlar, regülasyonlar, entegrasyon yöntemleri, en uygun proje organizasyon yapısının nasıl oluşturulacağı, proje kaynak yönetimi, ERP öncesi yapılması gereken hazırlıklar, süreçler, insan kaynağı ihtiyacı, proje maliyetleri yönetimi vs. konularını içermektedir.

Ön Koşul

Eğitimde önkoşul bulunmamaktadır.

Eğitim dokümanları ve dili Türkçe’dir.

Katılımcı Profili

ERP projelerine başlayacak olan veya projelerin daha efektif işletilmesini sağlamak isteyen üst düzey yöneticiler, ERP projelerinde görev alan bilgi teknolojileri teknik veya iş birimi ekipleri, ERP projeleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüm profesyoneller veya profesyonel adayları hedeflenmektedir.

Sertifika

En az %70 devamlılık sağlayan katılımcılara Katılım Sertifikası verilecektir.

Kariyer

Eğitime katılanlar ERP kullanan şirketlerde bilgi teknolojileri, iş ve süreç geliştirme, insan kaynakları, mali işler, lojistik, vs. tüm departmanlarda çalışabilir, uzman olarak görev alabilirler.

İlave olarak proje yönetimi sertifikası olan katılımcılar ERP Proje Yöneticisi olarak görev alabilirler.

Detaylı İçerik

BÖLÜM 1 / 4

Giriş

1. Tanım

2. Tarihçe

3. ERP İşlevi ve Terimler

4. MRPI, MRPII, ERP, ERP II, ERP III

5. Modüler Yapı

6. Güncel ERP Sistemleri

BÖLÜM 2 / 4

ERP Proje Öncesi Hazırlık

1. Firma Organizasyonunun Hazırlığı

2. Teknik Altyapı Çalışmaları

3. İş / Süreç Yönetim Uygulamaları

BÖLÜM 3 / 4

ERP Proje Yönetimi

1. ERP Seçim Kriterleri

2. Riskler Nelerdir? Nasıl yönetilir?

3. Sürecin Projelendirilmesi

4. Modüler Yapının Belirlenmesi

5. Organizasyonel Yapının Oluşturulması

6. Stratejik Konular

7. Proje Hedefinin Netleştirilmesi

8. ERP Başarı Oranı / Başarısızlık Nedenleri

BÖLÜM 4 / 4

ERP Uyarlama Süreci Tasarımı & Yönetimi

1. Proje Adımları

2. Proje Kaynakları

3. Proje Ekibi

4. Süreçler

Eğitim Detayları

Seviye   201
Süre   1 Gün - 6 Saat
Kategori   Dijital Dönüşüm, ERP, Teknoloji
Sınav   Yapılmayacak
Dil   Türkçe
Lansmana Özel %50 İndrim
Fiyat   1.499 TL 749 TL   

Volkan Türkyılmaz

Dijital Dönüşüm Eğitmeni

İstanbul doğumlu olan Volkan TÜRKYILMAZ, Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

18 yılın üzerinde kurumsal iş tecrübesine sahip olup; Üretim, Perakende, Toptan Satış, E-Ticaret, Medya, Sağlık, Eğitim, Tekstil sektörlerinde fiili uygulama tecrübeleri bulunmaktadır.

Uluslararası ve çok paydaşlı projelerde Proje Koordinatörlüğü, Proje Yönetimi görevleri almıştır.

Dijital Dönüşüm eğitimlerinin yanı sıra işletmelere teknoloji ve kültür dönüşümü başlıkları altında “Proje Danışmanlık Hizmeti” vermektedir.

Devamını Oku

Bu Eğitimleri de Beğenebilirsiniz

Gezinti geçmişinize veya kullanıcı profilinize göre aşağıdaki eğitimleri de tavsiye ederiz.